Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

XL walne zgromadzenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP)

Podsumowanie działalności ustępującego zarządu, wybór nowych władz stowarzyszenia, uhonorowanie osób zasłużonych polskiej geodezji, a także rozmowy o znaczeniu geodezji i kartografii – to główne punkty zgromadzenia.

Trzydniowe Walne Zgromadzenie SGP rozpoczęło się 20 maja (piątek) w Hotelu Gołębiewskim w Białymstoku. W spotkaniu bierze udział Poseł do PE Krzysztof Jurgiel oraz m.in.: Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski.

Krzysztof Jurgiel, który od lat jest jednym z członków Stowarzyszenia Geodetów Polskich podkreślał, że „geodezja uczestniczy w każdym procesie inwestycyjnym”

– Na to wskazuje również hasło naszego spotkania: „Geodezja i kartografia podstawą zarządzania przestrzenią państwa”, a samo stowarzyszenie jest organizacją aktywną, żywą i bardzo potrzebną dla środowiska geodetów – mówił europoseł.

Walne Zebranie Delegatów SGP odbywa się raz na cztery lata i jest najważniejszym statutowym wydarzeniem oraz najwyższą władzą Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP). To wtedy wybierane są nowe władze, a także określane są kierunki działania organizacji na najbliższą czteroletnią kadencję.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Skip to content