XL walne zgromadzenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP)

Podsumowanie działalności ustępującego zarządu, wybór nowych władz stowarzyszenia, uhonorowanie osób zasłużonych polskiej geodezji, a także rozmowy o znaczeniu geodezji i kartografii – to główne punkty zgromadzenia.

Trzydniowe Walne Zgromadzenie SGP rozpoczęło się 20 maja (piątek) w Hotelu Gołębiewskim w Białymstoku. W spotkaniu bierze udział Poseł do PE Krzysztof Jurgiel oraz m.in.: Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski.

Krzysztof Jurgiel, który od lat jest jednym z członków Stowarzyszenia Geodetów Polskich podkreślał, że „geodezja uczestniczy w każdym procesie inwestycyjnym”

– Na to wskazuje również hasło naszego spotkania: „Geodezja i kartografia podstawą zarządzania przestrzenią państwa”, a samo stowarzyszenie jest organizacją aktywną, żywą i bardzo potrzebną dla środowiska geodetów – mówił europoseł.

Walne Zebranie Delegatów SGP odbywa się raz na cztery lata i jest najważniejszym statutowym wydarzeniem oraz najwyższą władzą Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP). To wtedy wybierane są nowe władze, a także określane są kierunki działania organizacji na najbliższą czteroletnią kadencję.